KIM JESTEM


 

Mam na imię Joanna.

Na blogu i moich kanałach edukuję z tematyki psychologii zachowań, relacji, potrzeby okazywania emocji, których się boimy, a które cały czas nam towarzyszą. Motywuję, daję nadzieję i kopniaka. Chcę pokazywać jak czuć się komfortowo w sytuacjach, w których inni nie potrafią się odnaleźć. Inspirować innych, ale niejednokrotnie też siebie. Rozwijać się, bo ciągłe działanie kreatywne na to pozwala, a zamknięcie się w bezpiecznych ramach nigdy nic w życiu nie zmieni.

Na co dzień pracuję w marketingu i tworzę treści, które angażują, skłaniają do refleksji lub popychają do zakupu. Blog to jedno z moich dzieci, poza nim mam jeszcze syna i książkę Niedopowiedzenia… Po latach jestem też w szczęśliwym związku, ale z tego miejsca mówię wprost, nikt nie ma kolorowego życia i ja go nie miałam, więc nie mów, że masz trudny start, jaki by nie był, musisz ruszyć.

Z czego jestem dumna? Z moich wyborów, zmian, uczenia się na błędach, bo ja właściwie raz popełnionych błędów nie ponawiam, tak z zasady. Lata temu, jeszcze na moich pierwszych studiach wspaniały profesor, który mnie uczył powiedział mi: „jeśli nauczysz się kończyć rozpoczęte myśli, twoje teksty będą świetne”, tak, wtedy tego nie umiałam, bo zawsze wydawało mi się, że jeszcze zostaje jakieś niedopowiedzenie, ale nauczyłam się z czasem kończyć, mając słowa profesora cały czas w pamięci. I tak powstała moja pierwsza książka, która jest skończona!

Czy mam misję? Tak, chcę pisać, szkolić, podawać rękę. Chcę czuć spełnienie i pokazywać, że wbrew temu, co niektórym się wydaje nie ma drogi na skróty i by coś osiągnąć, zdobyć, wymarzyć, to jednak swoje trzeba odpracować.

Moje Alter Ego, z którym się identyfikuję to Marifa, z arabskiego to wiedza…, ale nie naukowo podana na tacy, tylko wiedza o:

  • emocjach, które nie dają o sobie zapomnieć, bo zawsze jakieś nam towarzyszą,
  • psychologii zachowań, czasem destrukcyjnych, czasem budujących, ale zawsze jakichś,
  • zmianach, których się boimy, nierzadko unikamy, które są konieczne, ale najczęściej nie mamy na nie planu,
  • relacjach, damsko-męskich, międzyludzkich, zawodowych, rodzinnych, społecznych,
  • motywacji, bez której czasem nawet trudno wyjść z łóżka.

 


 

 

GDZIE MNIE ZNALEŹĆ?