Po co ci te tajemnice?

9 października 2019
Książka Niedopowiedzenia...

 

– Po co te wszystkie tajemnice (Zapytała Ciekawość)

– A czy wszystko od razu musi być jasne? (Odpowiedział Sekret)

– Nie, ale jednak w pewnych sytuacjach przejrzystość wiele rozwiązuje (Podsumował Rozsądek)

Możesz być tajemnicza, możesz też ukrywać informacje związane z twoją przeszłością, możesz się wstydzić i możesz kokietować, możesz też dobrowolnie zgadzać się na milczenie bez konieczności tłumaczenia się z tego, ale czasem dobrze jest otworzyć drzwi i nie pozostawiać niedopowiedzeń.

Naturalnie chcemy wiedzieć więcej, ale nie zawsze jesteśmy świadomi tego, że nie każdą prawdę chcemy usłyszeć, stąd drążenie w temacie nie zawsze jest najlepszym pomysłem, czasem dobrze, by niektóre tajemnice nie wychodziły na światło dzienne. Zbyt intensywne rozbudzanie wyobraźni czasem przynosi skutek odwrotny do zamierzonego…

Jeśli już masz tajemnice to rozsądnym byłoby nie stawiać ich na piedestale, jeśli nie ma o nich usłyszeć nikt dla ciebie ważny, bo rozbudzając ciekawość możesz mieć pewność, że ona nie zgaśnie po słowach „nie mogę ci powiedzieć”, to ją jeszcze bardziej rozbudzi. Zdrowy rozsądek prowadzi cię w dobrym kierunku, nie lekceważ go na drodze każdego niewygodnego sekretu.

Joanna Chudoba

Twórca bloga marifa.com.pl. Odkąd tylko pamięta kochała pisać i obserwować. Ludzkie zachowania są dla niej nieskończoną kopalnią inspiracji i motywem przewodnim twórczości. Z wykształcenia polonista i kulturoznawca, z zawodu manager, redaktor i specjalista ds. marketingu. Tworzy kreacje w dziedzinach, które niekoniecznie są jej bliskie, ale pisze o psychologii zachowań, która od zawsze ją fascynowała. Nie ceni coachingowej motywacji, bo wie, że człowiek ma prawo do słabości, jednak uważa, że zawsze powinien się podnosić. Z potrzeby zmiany powstała właśnie książka „Niedopowiedzenia…”, w której trzy kropki mają symbolizować to, co jeszcze przed nami.