Tak naprawdę nie masz pojęcia czym jest sukces!

31 grudnia 2017
Książka Niedopowiedzenia...

 

Ostatnia w tym roku inspiracja… Często źle definiujemy sukces, wydaje nam się, że większa suma na koncie, że stabilne cztery ściany, super szybkie i komfortowe cztery koła z odpowiednim napędem czy też kolejny szczebel w karierze korpo-gryzonia sprawią, że to słówko będzie przewijać się przez nasze życie zdecydowanie częściej. Niestety, ramy sukcesu się zacierają, bo likwidujemy z nich to, co naprawdę istotne… Opinie autorytetów, w których nie chodzi o wynoszenie kogoś na wyżyny, a o to, że na bycie nimi zapracowali swoim umysłem, trudem, oddaniem… Pomijamy prawdziwość w relacjach, słowach, zachowaniach i przyjmujemy do swoich kręgów chełpiących się niczym błaznów… Nie szukamy wartości, a jedynie oceniamy wartość na podstawie statusu majątkowego, grubości najlepszego jakościowo portfela i błyszczących cekinów, które często są mylnym sygnałem przynależności do wyżej grupy społecznej, bo ta wyższa z cekinami ma niewiele wspólnego… Nie pomagamy sobie żyć lepiej, nie wspieramy innych w lepszym życiu i tak wegetujemy, tłamsząc pomysły i wiarę w lepsze ja, ty, my.

Prawdziwy sukces to nie materialne dobra, one tylko ułatwiają funkcjonowanie i spełnianie zachcianek, sukces opiera się na ciężkiej pracy i umiejętności odpuszczenia, gdy moment tego wymaga. Opiera się na prawdziwości relacji i uczuć, które nie umierają wraz z pierwszą porażką czy potknięciem. Opiera się na prostych, codziennych czynnościach, które każdego dnia mozolnie wykonujemy, osiągając kolejne szczyty!

„Śmiać się często i szczerze; zyskać szacunek inteligentnych ludzi i podziw dzieci; zasługiwać na dobrą ocenę uczciwych krytyków i cierpliwie znosić zdradę fałszywych przyjaciół; doceniać piękno, znajdywać w bliźnich to, co najbardziej wartościowe; pozostawić po sobie świat nieco lepszym, czy to w postaci zdrowego dziecka, alejki w ogródku, czy uzdrowionej sytuacji społecznej; mieć świadomość, że choćby jedna ludzka istota odetchnęła lżej dzięki temu, iż my istnieliśmy na tym świecie – na tym właśnie polega sukces.”

Ralph Waldo Emerson

PS. Dużo różnych sukcesów dla każdego w Nowym, jakże rokującym 2018 roku! W sukcesie wszystko do siebie świetnie pasuje i żaden element nie jest zbędny.

Joanna Chudoba

Twórca bloga marifa.com.pl. Odkąd tylko pamięta kochała pisać i obserwować. Ludzkie zachowania są dla niej nieskończoną kopalnią inspiracji i motywem przewodnim twórczości. Z wykształcenia polonista i kulturoznawca, z zawodu manager, redaktor i specjalista ds. marketingu. Tworzy kreacje w dziedzinach, które niekoniecznie są jej bliskie, ale pisze o psychologii zachowań, która od zawsze ją fascynowała. Nie ceni coachingowej motywacji, bo wie, że człowiek ma prawo do słabości, jednak uważa, że zawsze powinien się podnosić. Z potrzeby zmiany powstała właśnie książka „Niedopowiedzenia…”, w której trzy kropki mają symbolizować to, co jeszcze przed nami.