Boimy się ufać, wierzyć…

20 lipca 2017
Książka Niedopowiedzenia...

 

Boimy się ufać, boimy się wierzyć bezgranicznie, bo zawsze z tyłu głowy pojawia się głos, a co jeśli on mnie zawiedzie, a co jeśli ona nie dotrzyma słowa, a co jeśli on mnie zrani, a co jeśli ona zdradzi? Pozwalamy, by strach władał naszym życiem, wolimy nie ryzykować i zachowywać bezpieczny dystans, bo brak emocji, brak spadków i wzlotów w nastroju, pewnego rodzaju obojętność, neutralne ph są bezpieczniejsze… Trzeba mieć w sobie dużo odwagi, by powiedzieć przede wszystkim swojemu „ja”, że chce się zaufać, ufać w to, że druga osoba nas nie zawiedzie i będzie wierna, a wierność moi Państwo to siła!

Siły też się boimy, chyba jeszcze bardziej niż pełnego zaufania, bo siła jest jak taran, przezwycięża przeszkody, toruje sobie drogę, wyznacza cele i dąży do realizacji planów nie zważając na rzucane po drodze kłody. Z wiernością właśnie tak jest, istnieje wiele pokus, pojawiają się słabsze dni i czasem człowiek okazuje się słabszy niż mu się zdawało… Jednak jeśli ktoś jest pewien uczucia, które zostało natchnione do życia, jeśli jest pewien siebie i swoich wartości, jeśli ceni to, co ma, to jest silny i wierność nie będzie dla niego problemem!

Trzeba ufać jeśli chce się na coś lub na kogoś postawić, bo bez zaufania żaden most nie powstanie i żaden fundament się nie utrzyma.

„Zaufanie to odwaga, wierność to siła.”

~ Marle von Ebner-Eschenbach

Ciepłego dnia i wieczoru…
M.

Joanna Chudoba

Twórca bloga marifa.com.pl. Odkąd tylko pamięta kochała pisać i obserwować. Ludzkie zachowania są dla niej nieskończoną kopalnią inspiracji i motywem przewodnim twórczości. Z wykształcenia polonista i kulturoznawca, z zawodu manager, redaktor i specjalista ds. marketingu. Tworzy kreacje w dziedzinach, które niekoniecznie są jej bliskie, ale pisze o psychologii zachowań, która od zawsze ją fascynowała. Nie ceni coachingowej motywacji, bo wie, że człowiek ma prawo do słabości, jednak uważa, że zawsze powinien się podnosić. Z potrzeby zmiany powstała właśnie książka „Niedopowiedzenia…”, w której trzy kropki mają symbolizować to, co jeszcze przed nami.